این سایت همراه با برند رنت اسپرت بفروش میرسد
rentsports.esf@gmail.com

دوچرخه سواری و گردش خون و اثر آن بر قلب

مطمئناً وقتی شما اضافه وزن نداشته باشید و زندگی سالم تر نیز خواهید داشت زیرا اضافه وزن خطر ابتلاء به سکته قلبی را تا دو برابر افزایش می‌دهد و همچنین باعث رسوب چربی در رگ‌ها می‌شود که این مورد خودش عامل سکته می باشد.  

در نتیجه ، این ورزش در میان مجموعه ای از انواع تمرینات توصیه شده توسط NHS به عنوان راه های سالم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های اصلی مانند بیماری های قلبی و سرطان است. شواهد جدید در قالب یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه گلاسکو ، در اوایل سال جاری ارائه شد. محققان بیش از 260،000 فرد را در طول پنج سال مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که دوچرخه سواری تا محل کار می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی یا سرطان را نصف کند.

 

به طور مکرر با سلامت مغز مرتبط است  - و کاهش تغییرات شناختی که می تواند ما را در معرض ابتلا به زوال عقل در آینده زندگی قرار دهد. یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که در حین ورزش ، جریان خون دوچرخه سواران در مغز 28 درصد و در مناطق خاصی تا 70 درصد افزایش می یابد. 

نه تنها این ، بلکه بعد از ورزش ، در برخی مناطق حتی بعد از ورزش نیز جریان خون 40 درصد افزایش یافت. بهبود جریان خون خوب است زیرا مواد قرمز انواع خوبی ها را برای سلامتی ما ارائه می دهند-و این مطالعه به این نتیجه رسید که ما باید 45-60 دقیقه دوچرخه سواری کنیم ، در 75-85 درصد حداکثر "ذخیره ضربان شنوایی" (حداکثر ضربان قلب منهای ضربان قلب در حالت استراحت) چهار بار در هفته. 

البته هیچ چیز مانع سوار شدن بیشتر شما نمی شود. دوچرخه سواری یک ورزش هوازی است که به افزایش گردش خون بسیار کمک می‌کند و کار پمپاژ خون به قلب را بسیار آسان می کند. توصیه اکثر کارشناسان این است که افرادی که از ناراحتی قلبی رنج می‌برند بهتر است در روز یک ساعت از دوچرخه استفاده نمایند. در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه آکسفورد فلوریدا محققان به این نتیجه رسیدند که استفاده روزانه دوچرخه توسط افراد بسیار بر روی سلامتی آنها تاثیر دارد و باعث می شود آنها کمتر به بیماری‌های قلبی مبتلا شوند. در مطالعات دیگری آمده است که دوچرخه سواری بر روی بیماری‌های مانند سرطان نیز تاثیر بسزایی دارد و بدین صورت است که روند رشد سلولهای سرطانی را کند میکند و باعث بهبود روحیه در فرد سرطانی می‌شود.

توصیه ما به شما این است که روزی یک ساعت از دوچرخه استفاده کنید و از آن لذت ببرید. انجمن قلب و عروق کالیفرنیا در سال ۲۰۱۲ با تحقیق بر روی گروهی از افراد مبتلا به مشکلات قلبی به این نتیجه رسیده‌اند که آن گروه که بیشتر از دوچرخه استفاده می‌کردند سلامتی خود را زودتر به دست آوردند. و آن درصد افرادی که کمتر از دوچرخه استفاده کردنددرصد لخته خون مشاهده شده در خون آنها به نسبت چشم گیری کمت بوده است . در نتیجه آنها زندگی سالم تر و طولانی تری را نسبت به گروه دیگر داشتند. اگر شما پس از خواندن این مقاله به فکر سلامتی خود هستید و می خواهید از این مزایا برخوردار شوید پس پیشنهاد ما به شما این است که هر روز از دوچرخه استفاده نمایید و دوچرخه سواری را جزو یکی از کارهای روزمره خود قرار دهید.

شرکت رنت اسپرت دوچرخه را درب منزل شما تحویل داده و شما می توانید از آن استفاده نمایید

کافیست دوچرخه مورد نظرتان را از این بخش انتخاب و با ما تماس بگیرید(ویژه شهر اصفهان).

پیوند ها
اطلاعات تماس با ما

همراه:

خط ثابت :

کانال اینستاگرام:rent__sports@

حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت رنت اسپورت (مجری اجاره دوچرخه در اصفهان) می باشد .
طراحی سایت و سئو سایت : ایران طراح